Boszkowo

Zapraszamy do Boszkowa na wypoczynek

Boszkowo-Letnisko to niewielka wieś położona w województwie Wielkopolskim, w gminie Włoszakowice nad Jeziorem Dominickim. Jezioro ma powierzchnie 344 ha oraz głębokości 17 metrów. W wodzie żyje dużo gatunków ryb, takich jak okonie, szczupaki, węgorze czy sandacze, przez co jest to również wspaniałe miejsce dla wędkarzy. Jezioro sąsiaduje również z innymi jeziorami przez co jest uznanym ośrodkiem żeglarskim, a umiejscowione jest w obszarze lasów sosnowych, w których w sezonie nie brakuje dużej ilości grzybów.

Zimą jest to spokojne miejsce, do którego można przyjechać aby zaczerpnąć świeżego powietrza oraz wziąć głęboki oddech od codziennego zgiełku i życia w mieście. Jeżeli lubisz spacery w anturażu mroźnego jeziora, zaśnieżonych pomostów i ścieżek, podczas których zbliżysz się z naturą, to jest właśnie miejsce i pora dla Ciebie.

Latem Boszkowo-Letnisko zmienia się o 180 stopni w tętniące życiem miejsce. O poranku czekać na Ciebie będzie dźwięk stukającego dzięcioła i śpiew innych ptaków, następnie duża ilość zróżnicowanych plaż, a z biegiem upływającego czasu, wieczorem możesz wybrać się na słynną w okolicy Dyskotekę. Masz również do dyspozycji sporo restauracji oraz kawiarni.

Bez względu na porę roku Boszkowo-Letnisko bogate jest w sporą ilość atrakcji, jak na przykład wieża widokowa w Siekowie w gminie Przemęt, ze szczytu której widać cały Przemęcki Park Krajobrazowy oraz wieża widokowa w Dominicach, z której widać całą wieś wraz z jeziorem.

Okolica pozwala również na długie jak i krótkie wycieczki rowerowe ze względu na dużą ilość asfaltowych ścieżek, którymi można dostać się chociażby do kolejnej atrakcji turystycznej jaką jest Galeria Ptaków Górsko. Atrakcja ta jest przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych, jest w niej prawie 300 rzeźb ptaków wykonanych z drewna i umieszczonych na dwóch poziomach w różnych miejscach przypominających naturalne środowisko. Oprócz tego można znaleźć tam płaskorzeźby ilustrujące poszczególne księgi “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Atrakcją dla odważnych i lubiących przygodę z pewnością będzie możliwość skorzystania ze spływów kajakowych, profesjonalnej szkoły nurkowej, szkółki jazdy konnej czy po prostu wypożyczeniu sprzętu wodnego.

Warto również wspomnieć o wyspie konwaliowej, która położona jest nad jeziorem Radomierskim, na której znajdują się wiele cenionych i chronionych gatunków roślin jak na przykład lilia złotogłów czy buławnik czerwony.

Infrastruktura jest również na dobrym poziomie, ponieważ linia kolejowa w Boszkowie nie tylko pozwala dostać się do tego miejsca, ale również zwiedzić miasteczko parowozów w Wolsztynie, które położone jest zaledwie 30 km od Boszkowa.

Subskrybuj nas

Otrzymuj specjalne oferty i informacje o wydarzeniach!